Z historii kościoła św. Maksymiliana Marii Kolbego
w Czechowicach-Dziedzicach:

29 marca 1987 - rozpoczęto wznoszenie murów świątyni. Jeszcze w marcu 1990 murowano ściany kościoła.

W połowie maja 1990 - w nowych pomieszczeniach podjęła pracę kancelaria parafialna Zamontowano drzwi do salek katechetycznych.

W końcu lipca 1990 - wykończono drugą salkę katechetyczną.

29 marca 1992 - rada parafialna zebrała ofiary na wykonanie konstrukcji dachowych.

W marcu 1993 - rekolekcje wielkopostne dla dorosłych prowadził w kaplicy księdza Pustelnika ks. dr Henryk Pyka, dyrektor Muzeum Archidiecezjalnego w Katowicach.

W kwietniu 1993 i w pierwszych dniach maja wytynkowano wnętrze kościoła i założono prowizorycznie okna. Ksiądz biskup zezwolił na odprawianie w tym wnętrzu mszy świętych w niedziele i święta.

We wrześniu  1993 - wierni złożyli ofiarę na pokrycie dachu kościoła, który wykonała firma Andrzeja Lipy.

Także w roku 1993 -  firma Kozłowskiego wykonała całą instalację elektryczną. Wylano posadzkę betonową.

Od roku 1993 -  nabożeństwa w kościele odbywają się systematycznie.

W 1995 -  radiofonizacja kościoła. Instalacja ogrzewania.

11 sierpnia 1995 - pierwsza wizytacja w kościele używanym od dwóch lat w stanie surowym.

14 i 18 maj 1997 -  rada parafialna zbiera ofiary na zakup i zamontowanie krzyża, żaluzji i dzwonów.

Czerwiec 1998 -  zakupiono i przywieziono do parafii trzy dzwony wykonane przez ludwisarnię Felczyńskiego w Taciszowie.

8 listopada 1998 - biskup Tadeusz Rakoczy poświęcił dzwony.

18 sierpnia 2012 - biskup Tadeusz Rakoczy dokonał   konsekracji ołtarza i kościoła.

Kiedos tyl

Najnowsza publikacja o naszym kościele

Splednor et decor przd

Splednor et decor tyl